PRSPKTW

Kameralne powitanie przed wejściem – to zrozumiałe, domówki rządzą się swoimi prawami. Wchodząc kiedyś na imprezę, zastanawiałam się co będzie, czy wystarczająco dobrze wyglądam, czy wpasuje się w klimat, czy zobaczę życzliwy uśmiech i miła rozmowa potoczy się w kierunku takim, który niekoniecznie obierze na celownik czyjeś łóżko, bądź buty, albo jedno i drugie. Jednocześnie, miałam w sobie głębokie przekonanie, że przychodzę tu dla ludzi – a o to oni.

On, niewysoki, ale przystojny. Miły, serdeczny. Tylko trochę za dużo. Za dużo na nartach jeździ.

Trzy krzesła dalej siedzi ona. Ona, bo spała z tamtym i z tym. Temu pewnie robiła conieco. Co? To nieprawda? No, może.

A on? Co on potrafi, niedobrze, niedobrze, i jeszcze ma krawat w kwiatki, przecież to niemodne od trzech godzin. Jak tak można?

Koleżanka obok przekłada nogę na nogę. Swędzi, normalna sprawa. A potem jak będzie piekło Kochana!

Jest jeszcze taka parka, co nie wiadomo o co chodzi, ale raczej nie o pieniądze. Seks? Tak, to proste. Prościej już nie można.

Ale można tez spojrzeć z innej perspektywy, każdy z tych ludzi coś znaczy, każdy z nich ma ogromny potencjał, jeśli się tylko zdoła go uchwycić. Jeden jest jednym z niewielu, dobrze znać kogoś takiego. Ona potrzebuje miłości, ale umie ją dać w nadmiarze. Uwierzy Ci we wszystko, i serce swoje ukaże. Następny wszystko Ci odda, pożyczy nawet nie swoje. Kredyt za Ciebie weźmie, i napoi Ci konie. A ta co się tak drapie i drapie, bardzo uroczo chrapie. I mówi tak miłe rzeczy, choć czasem z doskoku sapie. Zawsze wyjaśni, doceni, wdzięczność okaże. A parka to jest z kosmosu, znają też pozycje lotosu. Pokażą Ci wszystko, pomogą jak mogą.

Wszyscy powyżej istnieją, lecz tylko w mojej głowie. Zobacz człowieka jego oczami, zbierz siły i ruszaj w drogę. Kolejna domówka tuż za rogiem!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s